III Rajd Pamięci cc. mjr Leonarda Zub – Zdanowicza ps ” Ząb” (16.06.2018r)

W dniu 16. czerwca odbył się III Rajd Pamięci „Zęba” czyli cc. mjr Leonarda Zub – Zdanowicza. Rajd tradycyjnie zaczęliśmy od Mszy Św. w Kościele PW. ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA w Borowie. Następnie przeszliśmy do cmentarz parafialny, gdzie odmówiliśmy Modlitwę NSZ oraz zostały złożone kwiaty na zbiorowej mogile ofiar niemieckiej pacyfikacji z 1944r oraz grobie żołnierzy NSZ. Zapalono również 100 zniczy w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, znicze stworzyły biało-czerwoną flagę.

Następnie odbył się przemarsz z Borowa do Wólki Szczeckiej ( ok. 6km ) gdzie kolumnę marszową prowadziła Kawaleria Kowalów z Borowa nad Wisłą. Na postoju dr Rafał Dobrowolski przybliżył licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży postać patrona rajdu. 

Po przybyciu do Wólki Szczeckiej zostały złożone kwiaty pod pomnikiem. Następnie był czas na posilenie się oraz masa atrakcji takich jak: wystawy tematyczne, zjazd tyrolski, strzelnica i tor przeszkód, pokaz uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Najbardziej emocjonującym punktem był pokaz musztry kawaleryjskiej. Młode pokolenie śpiewało pieśni patriotyczne i żołnierskie, a w między czasie ognisko z kiełbaskami czekało na uczestników rajdu.

Było super, do zobaczenia za rok! 🙂