Koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości w Łęcznej (09.09.2018r)

W niedzielę 9. września br. odbył się w Łęcznej koncert ramach Łęczyńskich Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zagrały zespoły: Pozytywka i Forteca. Organizatorami wydarzenia była Narodowa Łęczna oraz Urząd Miejski w Łęcznej.

Koncert przyciągnął wielu mieszkańców Łęcznej oraz osób które przyjechały specjalnie na koncert z drugiego końca kraju. Przed rozpoczęciem wydarzenia ulicami Łęcznej przejechali motocykliści ze Stowarzyszenia Monte Cassino Intermarium, którzy w efektownej paradzie rozpoczęli koncert. Oprócz pięknych maszyn można było również zobaczyć ekwipunek  Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ.

Koncert rozpoczęła Pozytywka najpierw akustycznie choć i tutaj nie brakowało mocy, aby rozkręcić się na maksa przy szybkim i ciężkim graniu do jakiego nas przyzwyczaili. Nie mogło zabraknąć hitów jak: „Jestem Wilkiem”, „My Ogniowe Dzieci” czy „Pozytywka”.

Następnie scena była już Fortecy, którzy zagrali świetnie. Były klasyki jak: „O mój Rozmarynie” czy ” Żołnierze Wyklęci-Niezłomni Żołnierze” jak i nowe jak piękny ” Konspirator”

Organizatorzy zapewniali, że na koncercie będzie ogień i …  dotrzymali słowa! 🙂

Kilka zdjęć ode mnie: