Znicz dla Bohatera 2018 (28.10.2018r)

Jak co roku przed Świętem Wszystkich Świętych,  członkowie oraz sympatycy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wraz z Młodzież Wszechpolska Koło Lublin, ONR Brygada Lubelska i Ruch Narodowy Lublin zorganizowali akcję „ZNICZ DLA BOHATERA” gdzie porządkujemy i dekorujemy mogiły żołnierzy podziemia narodowego i niepodległościowego na lubelskich nekropoliach.

Także i w tym roku pomimo fatalnej aury młodzi ludzie nie zawiedli. Zaczęliśmy od kaplicy cmentarnej przy ul. gen. Władysława Andersa gdzie czyściliśmy tablice wmurowane w kaplicę cmentarną, na której umieszczone są tablice upamiętniające bohaterów II wojny światowej. Po czym udaliśmy się przed mogiłę żołnierzy podziemia zbrojnego pomordowanych przez sowietów i rodzimych komunistów na Zamku Lubelskim i katowniach UB.

Następnie udaliśmy się na groby poprzednich prezesów Okręgu Lubelskiego ŻŻNSZ śp. Ludwika Maresty oraz Stanisława Pupka.

Kolejnym punktem była najstarsza lubelska nekropolia przy ul. Lipowej gdzie spoczywają inni Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych. Ostatni punkt to na cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka gdzie nawiedziliśmy kolejne mogiły.

W imieniu organizatorów dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Kilka zdjęć ode mnie: